> Bilgi Toplumu Hizmetleri | > Tüketici Hizmetleri | > Bayiler | > Markalar | > S.S.S

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

Ulusal ve uluslar arası nitelikte önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bıraktığımızı, bizleri, huzurlu ve mutlu bir geleceğe taşıyacak yeni bir yolculuk başlıyor. Her yeni yılı, umutların tazelendiği yeni bir başlangıç olarak görmeliyiz. 2019 yılının tüm zorluklarına rağmen dik duruşumuzu, mücadele azmimizi ve gelecekle ilgili hedeflerimizi hiç değiştirmedik. Şirket olarak mücadeleyi ve temkini elden bırakmadan üretmeye devam ediyoruz. Şartlar ne olursa olsun, üretmemiz gerektiğini biliyoruz.

2019 yılı da geçtiğimiz üç yıldan farklı olmadı. Bir önceki yıldaki kur artışları döviz bazında borçlanarak yatırım yapmış bütün firmalar gibi bizi de olumsuz etkiledi. Türk Lirası ile borçlanma faizleri astronomik oranda arttı. Dış politik gelişmeler ve yerel seçimlerin gerdiği iç politik ortam ekonomimizi olumsuz bir kulvara soktu. Bazı sektördeki negatif gelişmeler enflasyonu artırdı Tüketim harcamaları büyük ölçüde düştü. Türkiye ekonomisi küçülmeye başladı.

2019, tüm dünyada zorlu ekonomik koşulların hüküm sürdüğü bir yıl olarak tarihte yerini aldı. Ticaret savaşları, Brexit belirsizliği ve artan jeopolitik riskler küresel ekonomiye damgasını vurdu. Rekabetin her geçen gün daha da çetin bir hal aldığı 2019 yılında, Ülkemizin ekonomik ve toplumsal değerlerine katkı sağlama prensibimiz ve küresel büyüme vizyonumuz doğrultusunda, hedeflerimize ulaşmak için her zaman olduğu gibi büyük bir özveriyle çalıştık.

2020 yılına düşen enflasyon ve uzunca bir dönem sonunda tekrar başlayan ekonomik büyüme ortamında giriyoruz. Elbette içinde bulunduğumuz coğrafya çeşitli tehditleri barındırıyor ve dış kaynaklı olası krizlere de hazırlıklı olmak gerek.

Yeni yılda da, üretim odaklı hizmet anlayışımız ile dış dünyaya açılabilmek, rekabet gücümüzü artırabilmek için tüm imkânlarımızı kullanacağız. Bildiğimiz bir şey varsa o da bu ülkenin kalkınması adına beraberlik içinde çalışılması gerektiğidir.

Şirket olarak mücadelemizin öznesi, vatan sevgimiz ve geleceğe güçlü bir Türkiye emanet etmektir. 2020 yılı için ufukta, sürdürülebilir ve dengeli bir büyüme görebiliyoruz. Ekonomi yönetiminin aldığı tedbirlerle önümüzdeki yılın bugünden daha iyi olacağına inanıyoruz. Sorunlarımız olduğu gibi, büyük umutlarımız ve hedeflerimiz var. Olumsuzluklar, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı engellemeyecektir. Biz her zaman sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Her geçen gün teknolojik gelişmelerin hayatımızda daha fazla yer aldığını ve etkinliğini artırdığını görüyoruz. Şirket olarak global rekabete, gelişen teknolojiye uyum sağlayacak teknolojik kayda değer yatırımlar yapıyoruz. 2020 yılında aynı strateji doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.

Bizlere bu yolcukta eşlik eden siz değerli müşterilerimize, tedarikçilerimize, iş ortaklarımıza, yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyor, desteğini eksik etmeyen tüm kurum, kuruluş ve idarelerine saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla,

Mahmut ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

JoomShaper