> Bilgi Toplumu Hizmetleri | > Tüketici Hizmetleri | > Bayiler | > Markalar | > S.S.S

Genel Müdür Mesajı

Saygı Değer Hissedarlarımız, İş otaklarımız ve Çalışanlarımız
2019 yılını dünya ve ülkemizde büyük çalkantı ve sıkıntılara rağmen güçlenerek tamamladık. 2019 yılı ekonomik açıdan hemen hemen her sektör için durgun başlayan bir yıl oldu. Önceki yılla bir kıyaslama yapmak gerekirse; daha olumlu gelişmelerin yaşandığı ancak zorluklarla geçen bir yıldı demek mümkün.

Yurt içi gündemini ise ekonomi yönetiminde yeniden yapılanma, kurdaki spekülatif ataklar ve yapılacak belediye seçimleri ve yükselen enflasyon oluşturdu. Diğer yandan hükümetin “Enflasyonla Topyekün Mücadele” Programı üretici kesiminden destek gördü. 2019 ise önceki yılda alınan kararlar ışığında daha iyimser bakmamıza neden oldu.

TCMB, 2018’de uyguladığı sıkı para politikası doğrultusunda %24’e kadar yükselttiği politika faizini, 2019’da 1200 baz puan indirimle %12’ye düşürmüştür. Bu aksiyonlar esnasında Türk lirasının ABD doları karşısında stabil seyrini koruması dengelenme sürecinin olumlu bir göstergesi niteliğindedir. Enflasyonun %11,84 ile beklentilerin altında gerçekleşmesi ve yıllar sonra cari fazla verilmesi diğer olumlu gelişmelerdir. Çin-ABD ticaret savaşı, Brexit ve AB’ye olası etkileri, Ortadoğu’daki jeopolitik riskler, gelişmiş ülke merkez bankalarının atacağı adımlar ve Kasım ayında gerçekleşecek ABD başkanlık seçimleri 2020 yılı gündemini belirleyecek ana başlıklar olacaktır.

2019 yılında ürünlerimizi tanıtmak amacıyla birçok uluslararası fuara katıldık. Şirket olarak uluslararası arenada katılım gösterdiğimiz bu fuarlarla, global rekabetin her zamankinden daha yoğun yaşandığı gümümüzde kararlılıkla rekabetin içinde olmaya devam edeceğiz.

Başarıya ulaşmanın sırrının, müşterilerimize misafirlerimiz gözüyle bakmak, çalışanlarımıza insani hassasiyetle davranmak olduğunun bilinciyle; ülke genelinde rekabet eden bir kurum olarak, temel ilkelerimizi dünden bugüne taşımanın ve her gün geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sürekli değişen dünyamızda başarılı girişimler, heves, azim, kararlılık, liderlik ve pazarlama yeteneği ögelerinin hepsini bir arada ve dengeli kullanabilmeyi gerektiriyor. Çok büyük başarılarla sonuçlanan girişimlerin ortak özelliklerinin, araştırma ve geliştirmeye önemli pay ayırmak, finans kaynaklarını doğru yönlendirmek, piyasaya şartlarını analiz etmek ve insan kaynaklarına gereken önemi vermek olduğu konusunda tüm yatırım dünyası hemfikirdir.

Dünyada ve ülkemizde jeopolitik ve ekonomik önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bıraktık. Hammadde maliyetlerindeki artış ve döviz cinsi girdilerin etkisi 2019 yılında kârlılığımızı etkileyen faktörler olarak öne çıktı. Fabrikalarımızda maliyet düşürücü ve üretim verimliliğini artıracak projelerimizin katkısıyla 2020 yılında daha güçlü bir performans göstererek kârlılığımızı iyileştirmeyi amaçlıyoruz.

İş dünyasının bilindik kuralları her geçen gün değişmekte ve gelişmekte, çağın gerektirdiği teknolojik imkanları kullanmayı gerekli kılmaktadır. Bu dinamik dönüşüm sürecine ayak uyduramayan firmalar varlıklarını sürdürmekte büyük zorluklarla karşı karşıya kalacaktır. Bu vesileyle kalitemizden ödün vermeden yeni iş trendlerini yakından takip etmeyi, yenilikçi adımlar, teknolojik gelişmeler ve stratejiler izlemeyi kendimize vazife görmekteyiz. Bu kapsamda üretim ve AR-GE’ye olan yatırımlarımızla doğrudan ihracat ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve istihdam yaratmaya devam etmekteyiz. Sektörümüzün temel  taşı olarak üzerimize düşen görevleri yeni dönemde de başarılı bir şekilde yerine getirmeye ve bu konuda sektörümüze örnek olmaya devam edeceğiz.

Rekabetin küresel boyuta ulaştığı bu dönemde, köklü ve öncü firmaların bir araya gelerek güçlü işbirlikleri yapmaları kaçınılmaz bir hal almıştır. Uzun yıllardır kaliteli ürünleriyle öne çıkan şirketimiz Türkiye’de önemli markalarla işbirliklerini güçlendirmeye devam edecektir. Meşrubat  sektöründeki tüm çözüm ortaklarımıza kaliteli hizmet ve gerçekçi fiyat politikamızı sürdürerek hizmet vermeye devam edeceğiz. Sektördeki iş ilişkilerinin dostane bir boyut kazanarak pekişmesini, kurumsal kültürümüzün ve köklü geçmişimizin bize yüklemiş olduğu bir misyon olarak görmekteyiz. Bu konudaki kararlılığımız önceki dönemlerde olduğu gibi devam edecektir.

Ülke ekonomisinin sektörümüz için taşıdığı önemin farkındayız. Gayemiz, sektör dinamiklerinin istikrarlı bir şekilde devam ettirilmesidir. Müşterilerimizden gelen talep ve önerileri bu durumun en önemli adımları olarak görmekteyiz. Şirket olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da sektörün taleplerine en hızlı ve en kaliteli çözümleri üretmeye, ülke ekonomisine ve sektör dinamiklerine katkıda bulunmaya devam edecektir.

Çözüm odaklı yaklaşım ve müşteri memnuniyeti yeni dönemde de en önemli kurumsal değerimiz olmaya devam edecektir. Bu bağlamda görüş ve önerilerinizi her zaman çok önemsediğimizi bir kez daha hatırlatmak isterim. Ülkemize olan inancımızla ve yetkin ve alanında deneyimli insan kaynağımızla birlikte bu bayrağı hep birlikte daha da ileriye taşıcağımıza inanıyorum.

Zor bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2020 yılının , ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk, barış, huzur ve istikrar getirmesini diliyorum.

Saygılarımla,
Aziz ERDOĞAN
Genel Müdür  

JoomShaper